Sluneční terasy a balkony, odkazy na tradiční materiály a svěží design

Projekt portugalského architekta Pedra Carrilho zaujal pozornost nejen domácích odborníků na památky a architekturu, ale zaujal i ve světě. Je příkladem řešení více problémových daností zároveň. Jak vypadá úzký čtyřpodlažní dům s historií po rekonstrukci a co nabízí domácím? Co znamená tato přeměna pro samotné město?

Pro Lisabon je velmi důležité zachovat charakteristické historické jádro a prvky v centru města v nejlepší možné podobě. Nejsou to však jen nehybní svědci dávno minulých dob, po oživení se do nich vrací život. Několik historických památek se nachází také na ulici Graça v Lisabonu.

Lisabonský úzký čtyřpodlažní dům s historií po rekonstrukci
Typickým prvkem lisabonských domů v této části jsou zdobená kovová zábradlí balkonů.

Jednou z nich je budova číslo 117, která se po rekonstrukci (či spíše rehabilitaci) stala příkladem. Její přeměna výrazně přispěla ke zvýšení hodnoty ak zachování jednoty ulice jako souboru budov s historickým významem.

Původní architektonické prvky, nové prostory

Zásah vyžadoval všeobecnou restrukturalizaci v souladu s původními architektonickými prvky. Základem proměny bylo nejen vizuální, ale také funkční oživení stavby, samozřejmě při respektování původu a stáří domu. Jelikož dům měl po rekonstrukci sloužit jako moderní prostor určený k bydlení, nezbytností byla také změna dispozičního řešení, především otevření a prosvětlení prostor.

Lisabonský úzký čtyřpodlažní dům s historií po rekonstrukci
Na suterén navazuje venkovní terasa se zelení.

Empty contemporary terrace with garden view 3d render, There are wooden floor and concrete tile wall, funished with leather chair,looking out over the large garden in the morning.

Interiérový design, kterým nic nezkazíte

Na čtyřech podlažích se po rekonstrukci nachází sedm malých bytů řešených v moderním jednoduchém a přitom svěžím stylu. K bytu v nejvyšším patře náleží střešní sluneční terasa s nádherným výhledem na město, na suterén navazuje venkovní terasa se zelení.

Ostatní podlaží mají balkony. Byty osvěžují bílé stěny a světlé dřevěné podlahy, nechybí vestavěné úložné prostory, elegantně řešené koupelny s kamennou podlahou.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram